Zabawa Andrzejkowa

29 listopada 2013r.

W przedszkolu zabawa, andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas.

W wigilię św. Andrzeja w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Były tańce, zabawy i wróżby prowadzone przez panie – wróżki. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się wróżba - lanie wosku przez klucz. Figurki z wosku, jakie wyłaniały się z wody pobudzały dziecięcą wyobraźnię. Tradycje andrzejkowe to nie tylko dobra zabawa ale i okazja do rozbudzenia u dzieci zainteresowania oraz chęci poznania polskiej ludowej tradycji.

Zapisz zdjęcia na dysku