"Haru czyli wiosna"

Jak po japońsku jest wiosna, góry albo las i dlaczego ta pora roku jest tak ważna w kraju kwitnącej wiśni, dowiedziały się dziś dzieci z Przedszkola Miejskiego w Szczawnie Zdroju.

Haru ga kita – przyszła wiosna, to bardzo popularna japońska piosenka, którą zaśpiewały dziś dla polskich dzieci Mikiko, Rika, Kinuko i Mika , Japonki od dwóch lat mieszkające w Polsce.

Dzieci nie tylko wysłuchały piosenki w dwóch językach, ale również miały okazję się jej nauczyć

- Wcześniej wiedziałam tylko jak jest powitanie po japońsku, teraz znam całą piosenkę –cieszyła się 6 letnia Hania.

Prowadząca spotkanie Mikiko, oprócz zdolności wokalnych, wspaniale gra też na fortepianie, co pokazała dając mimi koncert w przedszkolu

- Gry uczyłam się od 5 roku życia, później studiowałam w szkole muzycznej – opowiada łamaną polszczyzną – pochodzę z małej miejscowości w Japonii, a od 2 lat mieszkam w Polsce, podoba mi się tu – zapewnia.

Autor: Dominika Krawczyk

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w naszej galerii.