Sprzątanie Świata

24 września 2013r.

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do wielkiej akcji "Sprzątania Świata". Przed wyjściem w teren dzieci malowały plakaty i wymyślały okolicznościowe hasła, utrwalały zasady segregowania odpadów oraz poznały, na czym polega proces recyklingu. Następnie zaopatrzone w plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki wyruszyły sprzątać przyległy teren wokół przedszkola i najbliższą okolicę.

Jest to dla dzieci niewątpliwie atrakcyjna forma edukacji ekologicznej i lekcja ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Na zakończenie dla wszystkich uczestników akcji Władze Miasta zorganizowały pieczenie na ognisku a dla najmłodszych na grillu.

Zapisz zdjęcia na dysku