Informacja Ministra Edukacji Narodowej skierowana do rodziców i Uczniów

Kalendarz uroczystości i imprez 2019/2020

INFORMACJE DLA RODZICÓW

ARTYKUŁY

Polecamy wszystkim rodzicom ciekawe artykuły do przeczytania:

Wszawica

PROCEDURA PRZYPROWADZANIA I ODBIERANIA DZIECI Z PRZEDSZKOLA

5 kroków do bezpieczniejszej żywności

Ulotka bezpieczna żywność

Bezpieczeństwo żywności

Poradnik obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2015

Przygotowanie dziecka do przedszkola - Artykuł z cyklu "Rodzice kontra Nauczyciele" -  budowanie relacji pomiędzy nauczycielami w przedszkolu a rodzicami dzieci. Artykuł proponuje metody rozwiązywania konkretnych oraz realnych sytuacji konfliktowych, problemowych, uwzględniając elementy asertywności, zarządzania emocjami  i efektywnej komunikacji

Prezentacja "Przedszkolak Pełen Zdrowia"

Propozycja jadłospisu dla dzieci w wieku 4-6 lat

Żywienie przedszkolaków i małych dzieci

1. Dziesięć cennych rad „Przyjaznego Przedszkola” Krystyny Krasińskiej

2. Pierwsze kroki w edukacji małego dziecka w Danii

3. METODA DOBREGO STARTU Marty Bogdanowicz

4. Dziecko w sytuacji rozwodu rodziców

5. Charakterystyczne cechy wieku przedszkolnego

6. Adaptacja małego dziecka w przedszkolu

7. Bądź przyjacielem swojego dziecka

8. Jak mądrze kochać dzieci?

9. Nagroda i kara w wychowaniu dziecka

10. Wpływ reklamy na dziecko

11. Rola pytań w rozwoju dziecka

12. Metody terapeutyczne w pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych

13. Agresja u dzieci

14. Etapy rozwoju przedszkolaka

LINKI DO CIEKAWYCH I EDUKACYJNYCH STRON INTERNETOWYCH DLA DZIECI:

Program Mądrzy Rodzice - celem programu jest przekazanie rodzicom i wychowawcom wiedzy na temat podstaw mądrego wychowania dzieci.

Miastodzieci.pl to portal informacyjny dla dzieci i rodziców. Strona jest bazą  aktualnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, ciekawych artykuły oraz sprawdzonych zabawy polecanych przez rodziców. Znajdują się tu pomysły na rodzinny wypoczynek, rozrywka dla dzieci (konkursy, gry, zabawy, kolorowanki) i informacje dla opiekunów (porady, przepisy, premiery książkowe).

BeSt to mega wypasiony katalog ciekawych i interesujących stron. Znajdziesz tu mnóstwo różnorodnych stronek pogrupowanych w kategorie tematyczne. Zastanów się, co Cię interesuje, jakiej strony szukasz, a następnie wybierz odpowiednią kategorię. Pamiętaj, korzystając z katalogu BeSt możesz serfować po Sieci naprawdę bezpiecznie.

www.kula.gov.pl - to pierwszy w Polsce, nowatorski projekt Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego założeniem jest kształtowanie świadomości kulturowej najmłodszych. To interaktywna podróż po wielu miastach Polski. W każdym z wybranych miast poprzez szereg angażujących, i edukujących aktywności poznajemy charakterystyczne dla nich postaci, ich dzieła oraz obiekty kultury i sztuki.

Kulturalny Plac Zabaw to bezpieczne miejsce w sieci, w którym każdy mały internauta znajdzie ciekawe propozycje twórczego spędzania czasu. Dzięki intuicyjnej nawigacji nawet najmłodsi będą się sprawnie przemieszczać między działami - Muzyka i piosenki; Gry i zabawy; Bajki; Teatr i film; Zajęcia plastyczne - w których czekają na nich: fragmenty polskich filmów animowanych od lat 60., klipy ze spektakli teatralnych, puzzle on-line, gra memory, fragmenty książek audio, opowiadania i komiksy.

Wierszedladzieci.pl to portal rozrywkowo-edukacyjny, skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym. Zawiera wiersze (w formie tradycyjnej i multimedialnej), teatrzyk, gry edukacyjne i radio, którego Maluchy mogą słuchać w dowolnym momencie. Odpowiednio przygotowane treści pozwalają na aktywną zabawę już nawet trzyletnim dzieciom. Polski zwycięzca konkursu "POZYTYWNE TREŚCI ON LINE DLA DZIECI".