O Nas

              o-nas-baner

Nasze przedszkole powstało ponad 60 lat temu. Mieści się w dwupiętrowym budynku otoczonym pięknym ogrodem ze starodrzewem. Położone jest z dala od ruchu ulicznego i miejskiego hałasu.

W budynku znajdują się cztery sale zbaw, funkcjonalnie urządzone i wzbogacone w sprzęt i zabawki, dostosowane do wieku psychorozwojowego dziecka. Jasne i przestronne sale są miejscem twórczej zabawy i odpoczynku. Przy każdej sali zabaw znajduje się łazienka dla dzieci, wyposażona w toalety, umywalki,miejsce na osobisty ręcznik dziecka i przybory toaletowe do mycia zębów.

W roku 2008/9 wnętrze budynku zostało gruntownie wyremontowane, wzbogacone w dodatkowe pomieszczenia m.in. powstała sala komputerowa i sala gimnastyczna, wyposażona w sprzęt sportowy.

Niewątpliwym atutem przedszkola jest rozległy ogród okalający budynek. W celu uatrakcyjnienia zabaw na świeżym powietrzu i podnoszenia sprawności fizycznej w ogrodzie utworzono mini boisko do gry w piłkę nożną, boisko do gry w koszykówkę i "ścieżkę zdrowia" z jedenastoma stanowiskami. Plac zabaw wyposażony jest w atestowane, ekologiczne urządzenia do zabaw i dwie piaskownice.

W ogrodzie powstał również "Kącik warzywno - ziołowo - kwiatowy" oraz "Ptasie osiedle", gdzie realizowane są ścieżki edukacji ekologicznej.

Dodatkową zaletą położenia przedszkola jest klimat naszego miasta, a szczególnie mikroklimat alei rododendronów w Parku Zdrojowym, gdzie dzieci często chodzą na spacery.

Swoim wychowankom proponujemy bogatą ofertę edukacyjną i wesołą zabawę. Działania wszystkich pracowników skierowane są na wychowanie zdrowego, aktywnego, wrażliwego, odpornego psychicznie i fizycznie dziecka przy współudziale rodziców. Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i fachową opiekę. Uczymy dzieci tolerancji i wrażliwości ofiarowując im nasz czas, serce i miłość. Pozwalamy im w pełni się rozwijać i byś sobą. Jesteśmy otwarci na potrzeby dzieci i ich rodziców. Nasi absolwenci otrzymują doskonałe podstawy do roli ucznia. Większość absolwentów naszego przedszkola wyróżnia się celująco w pierwszej klasie szkoły podstawowej.

W przedszkolu działa Rada Rodziców z własnym regulaminem i niezależnym kontem. Wspólnie decydujemy o programie, planach nauczania i doborze kadry. Rodzice są naszymi sojusznikami i przyjaciółmi. Czas pracy przedszkola dostosowany jest do potrzeb określonych przez rodziców.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 6:30 do 16:30.

Zapraszamy na spacer po przedszkolu:

  • gr1
  • gr2
  • gr3
  • gr4
  • gr5
Początek strony