Język angielski

Język angielski jest jednym z najpowszechniejszych języków na świecie, a wiek przedszkolny to doskonały czas na rozwijanie umiejętności językowych. Dziecko przyswaja język w sposób naturalny, bezproblemowo kształcąc prawidłową wymowę i akcent. Im wcześniej dzieci rozpoczynają kontakt z językiem obcym, tym łatwiej przychodzi im jego nauka, zwiększają się również szanse, że będą się nim swobodnie posługiwać w przyszłości.

Zajęcia realizowane są w oparciu o Program Nauczania Języka Angielskiego zgodny z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 27 sierpnia 2012 r. Autorkami programu są Magdalena Appel, Joanna Zarańska i Ewa Piotrowska. Realizowane tematy wzbogacone są materiałami z książki "Capitan Jack 1" Jill Lighton oraz pomocami wykonanymi przez lektorkę. Lekcje języka angielskiego realizowane są poprzez zabawę. Dzieci uczą się piosenek, wierszyków, biorą udział w zabawach ruchowych. Bazę stanowi próba przybliżenia dzieciom nazewnictwa otaczającego ich świata: dom, najbliższa rodzina, zwierzęta, owoce i stopniowo rozszerzając go o elementy świata dalszego, jak również bardziej zaawansowane pojęcia.

Kiedy: poniedziałek - piątek

Prowadzący: Pani Karolina Witas